این مطلب راجب شیوع بیماری هست و اینکه چطور بیماری ها رو مافیای بزرگ (کاپیتالیسم و نظام سرمایه داری) داره به مردم تزریق میکنه !

چند وقت پیش داشتم کتابی که از پادکست بی پلاس معرفی شده بود رو میخوندم به نام FactFulness که نویسنده خیلی خوشبینانه توضیح داده که چطوری دنیا داره به جای بهتری برای زندگی کردن تبدیل میشه! البته تمام آمار و اطلاعات کتاب درست بود و من هم قبول دارم ولی اینجور دیدگاهای خوشبینانه اونقدرا هم درست نیستن.

به قرن های گذشته (۱۶ یا ۱۷) نگاه کنید ببینید بیماری مسری طاعون باعث مرگ چند نفر شد و چقدر باعث بحران اقتصادی شد توی اروپا یا آفریقا و آسیا. مردم از خونه هاشون بیرون نمیرفتن بیماری خیلی سریع داشت رشد میکرد عملا وحشتی تمام دنیارو گرفته بود ولی آیا الان خبری از طاعون هست ؟ نه . آیا بیماری ها مثل گذشته باعث مرگ میر بسیاری از آدم ها شده ؟ نه !

ولی سوال اینجاست چرا بیماری هایی که منجر به مرگ آدم نمیشه اینقدر زیاد شده ؟ بیماری هایی که به اسم درمان دکتر دارو تجویز میکنه و دارو ساز ها هم به اسم درمان بیماری دارو میسازن ولی درمانی نیست فقط منجر به زجر کش شدن آدم میشه !

این ها همه به کنار میرم دیگه سر اصل مطلب 🙂

سوال اصلی : چرا تا دیروز مردم روستا از همه مردمانی که توش شهر ها شهرستان ها زندگی میکردن سالم تر بودن ولی الان نیستن ؟‌چرا بیماری ها تا این حد شیوع پیدا کرده که الان عملا مردم روستا هم که به ظاهر سالم زندگی میکنن مثل همون ادمایی که توی شهر هستن یا حتی بیشتر مبتلا به بیماری میشن !‌

مدتی که توی روستا بودم خیلی تحقیق کردم دیدم شیوع بیماری های عصبی و روانی یا چربی خون و فشار خون و دیابت و قند و اختلال های دیگر خیلی زیاد تر از قبل شده و مردم روستا الان خیلی آسیب \ذیر تر از قبل شده !

دنبال پاسخ گشتم دیدم با وجود مشکلات رفاهی و درمانی (دکتر و اینا تو روستا ها خیلی نیستن که خدمات بدن) مشکل اصلی چیز دیگه ای هست چیزی که به تمام مردم مربوط میشه و در دل زمین ریشه کرده !

محصولات تراریخته و استفاده نکردن از چربی حیوانی در غذا ها !

بله داریم نزدیک میشیم به جنایتی که خیلی چهره قانونی و خوبی داره و در ظاهر داره کمک میکنه ! ولی مثل همیشه کت و شلواری های نامرد پشت پرده بهم دست میدن و قرارداد هارو امضا میکنن و مثل خیلی از جنایات دیگه نظام سرمایه داری حمایت کننده خاموش و بی چهره این قضیه هست .

محصولات تراریخته اصن چیه ؟ من شنیدم خوبی های زیادی داره چرا بدبینی نسبت بهش !؟‌

منظورم از محصولات تراریخته همون گیاه های تراریخته هست . گیاه های تراریخته به گیاه هایی که با ساتفاده از روش های مهندسی ژنتیک ژنشون دستکاری شدن ( اونا میگن اصلاح ژنتیکی !) میگن . این دستکاری ژن گیاه باعث ایجاد گونه های متنوعی از گیاه ها میشه . مثلا شاید گوجه ها یا هنودنه هایی دیده باشین تو بازار که یکم با اون معمولایا فرق میکنه ! دلیلش اینه که این میوه ها تراریخته هستن و دستکاری شدن . این دستکاری میتونه صرفا برای افزایش مقاومت گیاه صورت بگیره که در برابر آب و هوا وآفت ها گیاه رو مقاوم میکنه ! و این خوب نیست ! چرا که آمار نشون میده صرفا بخاطر بازار و ایجاد گونه های جدید از محصولات اینکارو دارن میکنن و حتی مقاومت خیلی از گیاه ها در برابر آفات و بی آبی هم کمتر شده !

و ازون مهم تر اثرات خیلی مخربی رو روی سلامت افراد جامعه گذاشته ! دقیقا اینجاست که بیماری ها بسترشون فراهم میشه !

بعد از تحقیقات متوجه شدم محصولاتی که کشاورز ها جدیدا میکارن (بدون اینکه خودشون بدونن) بیشتر تراریخته هست چون به کشاورز توی بازار بذر تراریخته رو میدن ! بعد کشاورز بیچاره با کلی زحمت گیاه رو میرسونه به مرحله ثمر دهی و اینجاست که میشه فهمید چقد مقاومت گیاه کمه و در برابر آفات خیلی ضعیفن و حتی در جذب آب هم ضعیفن ! دوباره دست های پشت پرده وارد عمل میشن و به کشاورز سم های خیلی قوی مثل بنتازون رو میفروشن و روی گیاه های بیچاره استفاده میشه ! کم کم فک کنم متوجه شدین چه بلایی داره سرمون میاد . چیزی نیست که یه شبه تاثیرش رو ببینینم ولی کم کم داره خودشو نشون میده !

محصولاتی که از بذر تراریخته به عمل میاد به نسبت محصولاتی که قبلا استفاده میکردین دور ریختگی کمتری داره ولی به چه قیمتی ؟ به قیمت مبتلا شدن به بیماری ؟

یکی از دلایلی که الان توی این سال هایی که زندگی میکنیم بدن نسبت به جذب خیلی از املاح ضعیف شده همینه مثلا قبلا گوجه ای که میخوردیم ویتامین و املاح بیشتری به بدن میرسوند ولی الان خیلی کمتر شده !‌

دست بردن توی نظم طبیعی و کلا طبیعت اونقدرا خوب نیست و چوبش رو هم خوده ما انسان ها میخوریم…

چرا تا دیروز از ده تا سیبی که میگرفتیم از میوه فروشی حداقل دوتاش توش کرم بود ولی الان دیگه خبری از اون کرما نیست ؟ به این قضیه یکم فکر کنید متوجه میشد چرا به جنایت نسبتش دادم 🙂