بله طبق معمول جهان شرق و غرب در لاپوشانی یک مسئله حیاتی که باعث مرگ هزاران آدم شده استادانه عمل میکنن . در واقع نظم نوین جهانی که در راس آن کاپیتالیست ها ایستاده اند خیلی راحت میتونن گندکاری های خودشون رو مخفی کنن یا به کشور های دیگه مرتبطش کنن .

سال گذشته سالی بسیار پر تنش بود و همچنان این تنش ها ادامه داره . ولی خیلی سریع این موضوع رو بررسی میکنم که چرا ویروس کرونا اینقد سریع پخش شد و الان چین که منشا پخش این ویروس هست پناهگاه و نقطه امنی در جهان شده توی این روز های قرنطینه !

سال پیش دعوا و تنش بر سر موضع های اقتصادی بین آمریکا و چین بسیار بالا گرفت و آمریکا، چین رو تحریم کرد و ماجرای تحریم شرکت هوآوی و غیره بعد از آن پیش اومد .

برای یکبار دیگه آمریکا با سیاست های ناسیونالیست ها و ترامپ جایگاه اقتصادیش رو در صدر و رنک اول جهان ثبت کرد درصورتی قدرت اقتصادی دنیا بی شک چین با اون همه جمعیتش هست.

این از این موضوع که خشم چینی های مبتکر رو در آورد ولی در کمال آرامش این دو کشور به کارشون ادامه دادند.

ولی چین در سکوت داشت برنامه ای برای ثبیت رنک اول اقتصادی خودش برای سال ها بعد و جواب به آمریکا تدارک میدید .

چیزی هوشمندانه تر از آن که خود آمریکایی ها بتوانند فکرش را کنند !

ویروس کرونا !

در سال ۲۰۱۴ خانم shi zhengli از چین به گروهی از محققین در آمریکا پیوست که کار اون آزمایشگاه بررسی روی ویروس هایی که از خانواده covid بود مثل SARS , MERS و و و .

این خانم از طرف the National Natural Science Foundation of China که یک فاندیشن از چین بود برای تحقیق روی خفاش ها و ویروس کرونا به این تیم در آمریکا ملحق شد و کارش رو هم خیلی خوب پیش برد و به موفقیت های بزرگی در خصوص واکسن های سارس دست پیدا کرد .

در حین تحقیق در اون آزمایشگاه سرّی ، محققین به چیزی دست یافتند که جزییات آن مخفی ماند . در نوامبر سال ۲۰۱۵ این گروه که شامل محققین آمریکایی و این خانم چینی بود این اکتشاف رو بسیار خطرناک و pandemic اعلام کردند . آمریکا بخاطر ریسک بسیار زیاد این پروژه ، پا پس کشید و تحقیقات رو بخاطر ریسک بسیار زیاد نیمه کاره گذاشتن .

در میان این تیم یک نفر ایرانی هم بود! ایرانی محقق مقیم سوئد به اسم علی میرعظیمی . که امروز یا فردا شاید زیاد اسمش رو بشنوین !

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2020-04/ki-tdm040220.php

امریکایی ها از پروژه کناره گیری کردن ولی چین حاضر شد تا به بررسی ادامه بده و تمام فاند و بودجه پروژه موردنظر رو تامین کنه و پروژه از آزمایشگاهی در کالیفورنیا یا یه جایی همون اطراف، به ووهان چین منتقل شد .

حالا پروژه با خشونت استارت خورد . تو همین حین این لابراتور توی ووهان تونست واکسنش رو هم آزمایش کنه .

ولی شرمنده یه خطای انسانی رخ داد و ویروس پخش شد ! ببخشید تروخدا ما هم نمیدونستیم ولی خب چکار کنیم یکم کمونیست هستیم و انسان هم که ممکن الخطاست !

حالا ووهان به جهنم تبدیل شد ولی مسئولینی که جهنم رو ساختن خودشون میدونستن چجوری ادارش کنن ! خیلی زود اداره شد و واکسن ها هم اکنون در حال تست هست !

فقط یکم دیگه صبر کنید تا به اقتصاد تمام کشور های دنیا ضربه بیشتری وارد شه بعد واکسن هارو، رو میکنیم !

این رو هم اضافه کنم اون تیم آمریکایی به همراه محقق ایرانی توی همون سال ۲۰۱۵ به روش هایی برای ساخت واکسنش دست پیدا کردن ولی حمایت پروژه از طرف آمریکا قطع شد و دهن این افراد هم تا الان بسته موند.

و چنین است که چین کمونیست دوست و برادر ایران ضربه ای به همه جهان وارد کرد تا با رویکرد بعدی خودش بتونه رنک اقتصادی خودش رو در صدر تثبیت کنه .

الان اگر سرچ کنید گوگل با قدرت شما رو نسبت به اینکه این موضوع توطئه بوده به لینکی از ویکی پدیای عزیز ارجاع میده که همه اینا یه سوتفاهم هست.

از طرفی هم طبیعت هرچند سالی به انتخاب طبیعی برای کاهش جمعیت زمین دست به حذف و دگرگونی هایی میزنه چون انسان مدرن و خردمند هروز داره طبیعت رو اذیت میکنه و در جوابش باید سیلی محکمی بخوره .

از طرفی نمیشه گفت این توطئه کمونیست ها و چین بوده چون همه چیز رو خودشون اداره میکنن و ردپا هارو هم پاک میکنن ، ولی درباره اون هایی که بخاطر شکاف طبقاتی ایجاد شده توسط نظام ها و سیاست های کثیف که امکانات کافی بهداشتی و پزشکی براشون تهیه نشد و بدستشون نرسید میشه گفت قطعا توطئه است !

و مثل همیشه تهدید بعدی که نظم نوین جهانی هست این قضیه رو خیلی خوب لاپوشانی کرد و اینقدر مارو با چیز های بی اهمیت سرگرم کردند که یادمون بره ما فقط قربانی نظم نوین جهانی و نظام سرمایه داری هستیم اونهایی که بدون اجازه نقش خود رو بازی میکنن و با طبیعت و انسان هرکاری خواستن میکنن .

مقالات مربوط به این مطلب در سایت nature.com ثبت شده بود و همه چیز ها و اکتشافات اون تیم روی ویروس کرونا ولی به یکباره ناپدید شد و من اوایل که داشتم تحقیق میکردم از سایت archive.org اون رو پیدا کردم ولی سیوش نکردم و باز دوباره الان که برگشتم دیدم چیزی و خبری و ردپایی ازون تیم و اکتشافات و حتی علی میرعظیمی نیست !

یه نکته خیلی باحال دیگه این ویروس روی کشورهایی که اینترنت و شبکه ۵g رو تست میکنن بیشتر عمل میکنه یعنی مردم در اون کشورها بیشتر آسیب پذیر هستن .

و اگر سال آینده و با فراگیر شدن شبکه ۵G روبرو شدید سری به رشد آمار مرگ میر بر اثر سرطان و کاهش سیستم ایمنی بدن کشور ها بزنید که مطمئنا دنیا و کشور ها هیچ خبری رسما ازون منتشر نمیکنن ولی شما آسیب پذیری رو یادتون باشه ببینید . خطر بعدی و خیلی بدتر از کرونا شبکه ۵G هست !

ما صرفا بازیچه سیاست های کثیف هستیم و نظام سرمایه داری قادر متعال با انسان ها هرکاری میتونه کنه !

خلاصه دو نکته :

نظم نوین جهانی تهدیدی هست برای بشریت

دوم اینکه با طبیعت مهربون باشید و باید سعی کنیم آسیب های کمتری به محیط و زیستگاهمان برسونیم